Dla miłośników spacerówNordic Walking

,
Zakopane ze względu na swój charakter jest miastem idealnym do długich oraz malowniczych spacerów poprawiających zdrowie oraz kondycje odwiedzających nas Urlopowiczów.

Gorąco zachęcamy do zwiedzenia następujących tras spacerowych:

- Droga pod Reglami rozpoczyna się pod Skocznią a kończy przy wlocie do Doliny Kościeliskiej. Przyjemna przechadzka pod reglami zajmuje niespełna 2 h. Po drodze mijamy liczne bacówki i szałasy, a także kilka maleńkich reglowych dolinek np.: Strążyska, Białego, Za Bramką.

- Spacer grzbietem Bachledzkiego Wierchu do Harendy. Polna droga posiada długość ok. 3 km, wiedzie poprzez największą miejska łąkę, z której roztacza się zapierający dech w piersiach widok na całą głębię Tatr od Kominiarskiego Wierchu do Tatr Bielskich na Słowacji. Spacer trwa ok 1 h.

- Spacer grzbietem Gubałówki aż do Zębu zajmuje ok. 2,5 h. Po drodze możemy zejść na Harendę. Często uczęszczają tam pary ślubne na sesje zdjęciowe ze względu na niesamowite widoki.

- Trasa grzbietem Gubałówki w stronę Szymoszkowej. Część przechadzki w okolicach górnej stacji kolejki torowo-szynowej na Gubałówkę w pełni wynagrodzą nam trudy pokonanej trasy. Widok na Giewont, Czerwone Wierchy i Zakopane jest niezastąpiony. Z Butorowego Wierchu możemy zjechać kolejką do Zakopanego. Trasa zajmuje około 5 h.

- Spacer na Antałówkę, krótka przechadzka z willi nie zajmuje więcej aniżeli 30 min. Na Antałówce możemy zorganizować sobie przyjemny piknik z widokiem na Giewont. Świetny pomysł na zagospodarowanie pierwszego dnia pobytu w Zakopanem.

- Dolina Jaworzynki przez Kuźnice to świetny pomysł na po obiedni spacer. Rozległa polana sprzyja relaksowi i wyciszeniu.

- Droga do Kuźnic z przystankiem przy tamie. Przyjemna przechadzka zajmuje nie więcej niż 30 min. Warto zatrzymać się nad tamą na Potoku Foluszowym i popatrzeć na nieskazitelnie czystą wodę płynącą prosto z gór.

... bo ruch to zdrowie!